Tayland‘ın eğlence hayatı ve seks turizmi ile öne çıkan şehri Pattaya‘daki gezilecek yerlerden ayrı bir yazıda bahsetmiştim. Pattaya’da ne yapılır & fiyatlarını anlatmaya çalışacağım bu yazımda ise meşhur Pattaya gece hayatına biraz baktıktan sonra Pattaya uçak bileti, Pattaya otel fiyatları, Pattaya’daki turistik aktiviteler gibi maliyet kalemlerini belirterek Pattaya gezisi fiyatları hakkında bilgiler vereceğim.

Tayland’ın para birimi baht. 1 TL kabaca 12 – 15 baht aralığında değişiyor diyebiliriz, ama Tayland’a TL ile giderseniz bozdurmakta zorlanabilirsiniz. Dolar daha mantıklı, 1 dolar = 35 baht olarak yuvarlak hesaplar yapılabilir.

Öncelikle yalnızca nasıl ve ne kadara seks yapabileceğini öğrenmek isteyenler için bu konudan bahsedeyim ki hepsini okumakla uğraşmasınlar; çünkü yazının devamında cinsellik içermeyen aktivitelerin fiyatları da olacak :) Ha bir de, benim kadın olduğum düşünüldüğünde ‘sen ne biliyorsun oradaki seks hayatını’ diye garipseyenler olacaktır; araştırıyoruz ve gidip ortamı görüyoruz efendim, tecrübeyi aynen yaşamak şart değil.

Pattaya Walking Street

Pattaya Walking Street

Pattaya Geceleri – Pattaya Seks Hayatı

Eğlence merkezinin Walking Street‘teki her zevke hitap eden cafe, pub, club ve go-go barlar olduğunu PATTAYA GEZİLECEK YERLER yazımda söylemiştim. Walking Street’te etrafınıza bakınarak turlayın, zaten seks turizmi gelip sizi bulacaktır :) Bulmadı mı; o zaman go-go bar denilen striptiz kulüplerinden beğendiğinize girin. ‘Yolunacak kaz’ olarak görüldüğünüz için hiç ummadığınız hizmetler hesabınıza eklenip gecenin tatsız bitmesine sebep olabilir, o yüzden bir mekana girmeden önce masada oturma, kadınla konuşma, kadına içki ısmarlama, şov seyretme vs. gibi etrafta olup biten her şeyin fiyatını önden öğrenmeye çalışın. Beğendiğiniz kadınla konuşmaya başladığınızda o size şartlarını ve fiyatlarını anlatacaktır ama genel olarak 1000 baht civarında olan fiyatlar, kadınla tek sefer mi birlikte olmak istiyorsunuz yoksa gece boyunca kalmalı mı ve onu götüreceğiniz otelin ne kadar uzaklıkta olduğuna göre (taksi paraları sizden) değişebilir. Hemen yakındaki bir yerde kalıyorsanız ve işimi göreyim sonra gitsin diyorsanız bu olay 500 bahta hızlıca hallolabilir. Ama tabii barda ısmarlamanız gereken içkiler gibi ekstra şeyler olacak, hepsini toplarsak kazıklanmadığınız takdirde 1500 – 2000 baht arasına olay bağlanır.

Go-go barlara gittiğinizde fotoğraf çekmeye kalkışmayın, aksi halde tatsız durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bir de ‘ladyboy’ denilen transeksüelleri ayırt etmek bazen zor olabilir, yanınıza gelen güzel kızın gerçekten kız olduğundan emin değilseniz kibarca sorabilirsiniz.

Pattaya gece hayatı

Pattaya gece hayatı

Go-go bar olmayan normal barlarda da yanınıza gelen kadınlar olacaktır. Önce kadının çalışan mı yoksa sizi gerçekten beğendiği için gelen bir insan mı olduğundan emin olun, zaten giyimi ve konuşması büyük ihtimalle belli edecektir. Biraz sohbet etmek için yanınıza yaklaşan ve büyük ihtimalle sizin gibi turist olan bir kadına “Ne kadar?” diye sorarsanız bir çuval inciri berbat edebilirsiniz :) Çalışan ise sohbet ettiğiniz süre boyunca ısmarlamanız gereken “lady drink” isimli içkilerin her biri 50 – 150 baht arasında değişebilir.

Barlar dışında, meşhur Thai masajının sunulduğu birçok masaj salonu da aslında birer seks merkezi sayılabilir. Eğer masaj bahaneniz ise gittiğiniz salonun seks hizmeti olduğundan emin olun; çünkü bazı salonlar sadece güçlü ablaların gerçekten masaj yaptığı ailece gidilen yerler olabiliyor. Doğru salonu bulduktan sonra yine go-go barlar ile aynı şekilde ‘hizmetin içeriği’ ve bu içerik için istenen fiyatı iyice soruşturun. Aksi halde siz 300 bahta güzel kızla ucuz seks buldum diye sevinirken yalnızca “hand massage” denilen el ile masaj yaparak tatmin edip sonra gidebilir :) Beğendiğiniz kadını seçip odaya çıktığınızda yalnızca limitli süreniz olacak, avantajınız ise barların aksine fiyat konusunda tatsız sürprizlerle karşılaşma riskinin olmaması ve otel odası yerine duşlu yağlı kokulu köpüklü hoş bir ortamın olması.

20140129_193425

Bunların dışında, herhangi bir yerde yanınıza gelip ücret karşılığında seks teklif edenler olacaktır, yukarıda anlattıklarımla benzer şekilde konuşarak fiyat ve hizmet konusunda anlaşılabilir. İstediklerinizi söylemekten çekinmeyin; sonuçta para karşılığı sizi memnun etmek şeklinde bir iş yapıyor karşınızdaki insan. Hem para verip hem memnun kalmamak saçma olmaz mı? :) Yolda veya sahilde karşılaştığınız birini otelinize götürecekseniz, bardan getirdiğiniz kadından biraz daha dikkatli olmalısınız sonuçta yeri yurdu belli değil ve hırlısı var hırsızı var. Cüzdanınız güvenli bir yerde olsun ve etrafta değerli eşyalar olmasın. AIDS konusunda ise lütfen her durumda önleminizi alın.

Yaşadıklarınızdan memnun kalırsanız 200 – 400 baht arası bahşiş verebilirsiniz. Ama şart değil tabii, tamamen size kalmış.

Tecrübeli okurlardan gelen ek bilgiler: Pattaya sahilindeki 1-13 sokaklarından 1-10 arası olanlarında Pattayalı olmayan kızlar varmış bu sokaklar tercih edilmeliymiş. 12 ve 13. sokak arkasında Villa Market varmış yemek için uygun bir yermiş. Masaj genel olarak gereksiz pahalı görülmüş, o parayla otelde zaman geçirmek daha mantıklı denmiş. Go-go barlar da para tuzağı olarak görülmüş, bütçesi kısıtlı olanlar için en uygun yöntem yoldan birileriyle anlaşmak gibi duruyor :)

Kızların size Pattaya’ya daha önce gelip gelmediğinizi soracakları konusunda uyarmışlar, üçüncü gelişim derseniz fiyatları bildiğinizi anladıklarından yarıya düşürüyorlarmış. Aşağıda da son bir cümle var, aynen ekledim:

“Yolda anlaştığın kız 2 saatliğine 1000 baht ister ama 500 bahta sizinle gelir. Gecelik alacaksanız 2000 baht ister sizinle 1000 ila 1250 bahta sabaha kadar kalır. Hatta 2 veya 3 günlük beraber olalım derseniz sizinle 24 saatliğine 1000 ila 1500 bahta olmaya razı olurlar.”

Go-go barlar Pattaya'da her yerde..

Go-go barlar Pattaya’da her yerde..

Alcazar Show ve Tiffany Show

Pattaya’nın Alcazar Show ve Tiffany Show adı verilen transeksüellerin yaptığı kabare şovları meşhur. Eğer çift olarak veya kızlı-erkekli grup halinde geldiğiniz halde Pattaya’da eğlence hayatını yaşamak istiyorsanız belki go-go barlar yerine bu tip bir eğlenceyi tercih edebilirsiniz.

Alcazar Show ve Tiffany Show’un ücretleri ortalama 500 – 600 baht civarında değişiyor ve akşam 17:00 gibi ilk gösteriler başlıyor (günde birden fazla kez yapılıyorlar). Web sitelerini inceleyip hangisine gitmek istediğinize karar verin ve otelinizden rezervasyon için aramalarını rica edin. Alcazar Show’un sitesini incelemek için buraya, Tiffany Show için buraya tıklayın.

Her iki kabare şovunun yapıldığı yer de oldukça merkezi sayılabilir. Walking Street’e göre konumlarını haritada işaretledim.

20140129_193011

PATTAYA TATİL FİYATLARI

Elbette eğlence ve tatil için gelinen bir yerde konaklama, yemek, alışveriş ve gece hayatı bütçeleri çok geniş bir aralıkta olabilir. Yine de fikir vermesi açısından kabaca bir hesap yapmaya çalışacağım.

İstanbul – Bangkok arası aktarmalı uçuş: 1500 – 2000 TL

Bangkok’tan Pattaya’ya varmak için otobüs tercih ettiniz: 135 baht

Merkezde 3 – 4 yıldızlı otelde gecelik çift kişilik konaklama: 1000 baht

Ortalama restoranda kahvaltı ve günlük 2 kez yemek: 300 baht

Mercan Adası’na sürat teknesiyle grup halinde gittiniz kişi başı düşen: 300 baht

The Million Years Stone Park and Crocodile Farm: Girişi 300 baht, içeride birkaç hayvanla resim çekildiniz, hayvan beslemek için yem aldınız, krokodil şovuna bahşiş verdiniz 1000 baht tuttu diyelim.

Alcazar Show’u izlemeye gittiniz 600 baht olsun.

Gece dışarı çıkıp takıldınız birkaç içki içtiniz 500 baht, bir kerelik de go-go bardan kadın alıp götürdünüz 1500 baht.

Pattaya'ya gitmişken Mercan Adası'na uğramak şart..

Pattaya’ya gitmişken Mercan Adası’na uğramak şart..

Şimdi toplarsak;

Günlük yemek + konaklama 1300 baht tuttu, 100 TL diyelim. Bunu kalacağınız gün sayısıyla çarpın, her türlü vereceğiniz mecburi para.

Seks turizmiyle alakası olmayan bir turistseniz Alcazar Show dahil yukarıdaki turistik aktiviteler 2000 baht civarı tuttu, şehir içi ulaşım gibi küçük şeyleri de ekleyerek 180 TL diyelim.

Nong Nooch Bahçesi, Yüzen Çarşı’da bot turu, Fil Bahçesi, Sanctuary of Truth ve Ripley’in ister inan ister inanma müzesi de gezi planınıza göre hesaba katabileceğiniz diğer maliyet kalemleri. Detaylı bilgilerini Pattaya Gezilecek Yerler yazımda paylaşmıştım, hangilerine gitmek istediğinize karar verip ona uygun olarak siz bütçe hesaplamaya devam edebilirsiniz.

Krokodil Parkı'nda vahşi hayvanlarla resim çekilebilirsiniz, ben anca bu kadar yaklaşabildim.

Krokodil Parkı’nda vahşi hayvanlarla resim çekilebilirsiniz, ben anca bu kadar yaklaşabildim.

Gece hayatına da girerim derseniz yazının başından beri fiyatlarla ilgili bolca bilgi verdim zaten :) Gördüğünüz gibi uçak bileti hariç her şey oldukça ucuz, o yüzden Pattaya aşkıyla yanıp tutuşuyorsanız havayolu firmalarının kampanyalı uçuşlarını takip etmeyi unutmayın.

Yeni yazılarım ve seyahat ipuçlarımdan haberdar olmak için Hayat ve Seyahat‘i sosyal medyada takip etmeyi unutmayın! :)

Facebook: Hayat ve Seyahat

Instagram: hayatveseyahat

Twitter: hayatveseyahat

Yorum paylaş:

yorum yapılmış

This article has 28 comments

 1. UĞUR DİLEMRE Reply

  Merhaba. Anlattıklarınızın bir kısmına ekleme ya da düzenleme gerektiğini düşünüyorum. Yani 3-4 yıldızlı oteller sezonuna göre değişiyor fiyatları. Masaj salonları ise her ne kadar seks yuvası gibi olsa da özellikle göz önünde olanlarda hiç bir sorun yok. Siz istemediğiniz sürece yani. (Bunu söylediniz demiyorum lütfen yanlış anlamayın.) Ayrıca koh larn için 30 bahta yerel halkın kullandığı vapurlar da mevcut ki ben mantıklısı bence. Ulaşım tuktuklar’dan çok taksi ile yapılması önerilir. Mutlaka taksimetre açacaklar tabiki :) teşekkürler.

  • Fatma Olcucu Reply

   Merhaba, değerli yorumunuz ve katkıda bulunma çabanız için teşekkür ederim. Otel konusunda elbette sezona göre değişir, yazıda belirttiğim gibi ben kabaca fikir vermeye çalıştım sadece. Masaj salonları için “normal” masaj salonlarının da olduğundan bahsetmiştim. Koh Larn ile ilgili olarak da yazıda linkini verdiğim Pattaya Gezilecek Yerler yazımda şu cümle mevcut “Bütçeniz kısıtlıysa kişi başı tek yön 30 baht olan normal feribotla da biraz daha uzun süren bir yolculukla da (bir saat sürüyor) gidebilirsiniz.” Tuktuk ve taksimetre konusunda haklısınız, ben de Uzakdoğu yazılarımda taksimetre ve pazarlık olaylarını sık sık belirtmeye çalışıyorum :)

   • UĞUR DİLEMRE Reply

    Teşekkür ederim ilginize. Çok sevdiğim bi yer olduğu için okurken heyecandan kaçırmış olabilirim bunun için özür dilerim. Temmuz başında tekrardan iki haftalık bi programım olacak belki ufak da olsa katkım olabilir. İyi eğlenceler.
    :)

    • Fatma Olcucu Reply

     Elbette, cok sevinirim. Iletisim bolumundeki mail adresimden bana yazarsaniz vereceginiz bilgileri eklerim okuyan arkadaslara katkisi olur. Simdiden iyi tatiller :)

 2. Suzan Reply

  Bir bayan olarak bu kadar detaylı sex fiyatlandırması yapmanız gereksiz olmuş … hemcinslerinizin köle olarak kullanılması umrunuzda olmamış …

  • Fatma Olcucu Reply

   Yapıcı olmayan eleştiriye yapıcı cevap veremeyeceğim. Ben canımın istediğini yazarım, siz de canınızın istemediğini okumazsınız. Pattaya’ya gidecek insanlar bunları merak ediyor, siz de okuduğunuza göre merak etmiş olmalısınız. Okuyup sonra da olmamış diye saçma sapan yorum yapmayın gidin beğendiğiniz sitelerde harcayın kıymetli vaktinizi.

 3. Suzan Reply

  tay kızlarıyla nasıl sex yapmak lazım onuda yazsaydınız eee ayrıntı olacak ya … fiyatlandırmalar filan çok iyi bir sex turizm yazısı olmuş …hemcinlerinizin bedenini kaça sattıklarını öğrenmiş olduk … bizim millete yer göster yeter ki

  • Fatma Olcucu Reply

   İlk yorum saati 7:50, ikinci yorum saati 8:45. Beğenmediğiniz yazımı okumak için en az 55 dakika harcamanıza sevindim. ‘Bizim millet’ biraz da böyle işte, hem hizmetten faydalanır hem de söylenir. Teşekkür etmeyi ve emeğe saygı duymayı da asla bilmez.

 4. cihan Reply

  çok teşekürler yazınız için olumsuz yorumlara takılmayın tam ince detayları merak edenler için istenilen bir gezi yazısı olmuş yazılarınızın devamını diliyorum

  • Fatma Olcucu Reply

   Teşekkür ederim. Elbette takılmıyorum, hem sayfada bir saate yakın kalarak her şeyi okuyup hem de laf çakmaya çalışan garip bir bayan arkadaş işte :) Yeni yazıları Hayat ve Seyahat facebook sayfasından duyuruyorum oradan takip edebilirsiniz.

 5. Özge Reply

  Merhaba, öncelikle detaylı anlatımınız için teşekkür ederim. Öğrenmek istediğim, yalnız seyahat etmeyi tercih eden hemcinsleriniz için Tailand’ı önerip önermeyeceğiniz. Şahsen doğal güzellikleri ciddi anlamda cezbediyor ve aşırı yorucu bir iş dönemini yıl sonuna doğru tamamlayıp aralık yada ocak ayı içerisinde sakin bir yaz tatili planlıyorum. Internet sitelerinde çok çeşitli, kaliteli ve elit duran Spa otel seçenekleri var ama ne kadar güvenilir emin olamıyorum? Konuyla ilgili bilginiz varsa paylaşırsanız çok yardımcı olmuş olursunuz. Tekrar teşekkürler emeğiniz için.

  • Fatma Olcucu Reply

   Merhaba, tesekkür ederim. Elbette gidebilirsiniz, seks turizmiyle öne cikan Pattaya gibi yerler yerine egzotik adalarini tercih edebilirsiniz, örnegin Phuket gibi. Kaliteli otellerdeki hizmetler de kalitelidir diye tahmin ediyorum, yani ucuz bir yer tutarsaniz güvenilir olmayabilir ama onun disinda sorun olacagini sanmiyorum, booking.com gibi sitelerden ziyaretci yorumlarini okuyun mutlaka.

 6. Emre Reply

  Merhaba,birkaç gündür bangkok ve pattaya hakkında kapsamlı araştırma yapıyorum ama sizinde tecrübelerinizden faydalanmak istedim.Ben hayatımda unutmayacagım burdakı sıkıntıları dusunmeden sadece eglenerek gecırıcegım bır tatıl olsun ıstıyorum.Otel fıyatlarına baktım 2 kişi 7 gun kalabılcegımız walkıng streete yakın yerlerdekı duzgun oteller kışı başı 500lıra cıvarı 1 hafta ıcın guzel bır fıyat.Aynı zamanda ulaşım beslenme ve eglencede bana maksımum gunde 200 250 lıraya patlayacagını dusunuyorum buda 3bın baht cıvarı yapar sanırım.Ucak bıletı ıcın cesıtlı tarıhlerdekı fıyatlara baktım gidiş dönüş fiyatları genelde 1800lıra cıvarında sızce 3 5 ay oncesınden alınan bıletler yada kampanya falan olurmu daha ucuza ortalama ulaşım bedelı ne kadardır ve pattayaya gıttıgımızde eger çok sapıtmazsak normal bır tatıl ve arada bıkaç duzgun kaçamakla bıtırebılırmıyız yoksa sehır bızı alıp goturebılıcek kadar kötümüdür ufak tefek sorularıma cevap verırsenız sevınırım buraya gıtmek yerıne amsterdama daha kısa surelı gıtmek dahamı mantıklıdır sadece merak ettım pısman olmak ıstemıyorum.

  • Fatma Olcucu Reply

   Merhaba, dediginiz sekilde mantikli duruyor ucak bileti de normal yani anca super bir kampanyaya denk geleceksiniz ki ucuz olacak ama onu beklerken de hayalinizi ertelemis oluyorsunuz tercih sizin. Sehrin sizi alip goturmesini bilemedim size kalmis, Amsterdam da ayni etkiyi yapabilir. Kotu diyemeyiz hicbirine, tercih yalnizca.

 7. Özgür Reply

  Merhaba thailanda kız arkadaşım var yalnız yaşıyor o türkiyeye benim için 2 kere geldi şimdide benim gitmem gerek davet ediyor gitsem gitmesemmi tereddüt ediyorum ama annesi erkek kardeşi ile tanıştım hatta birçok akrabasiyla korkuyorum ne dersiniz gitsem mi gitmek istiyorum ama sizce korkmalimiyim?

  • Fatma Olcucu Reply

   Korktuğun şey Tayland’ın kendisi ise birçok insan gidiyor ve bir sorun yaşamadan dönüyor, başına ekstra bir talihsizlik gelmediği müddetçe turizme bu kadar alışkın olan bir ülkeden korkmaya gerek yok elbette. Eğer kız arkadaşının çevresinin sana nasıl yaklaşacağından emin olamıyor ve o yüzden tereddüt yaşıyorsan onu bilemiyorum, ikiniz arasında :)

 8. Tatar Reply

  Öncelikle vermiş olduğunuz bilgilerden dolayi cok teşekkürler ben 24 eylül le biletimi kestim ilk gidişim olcak tabiki tatilde olsa hesapsız gitmemek lazım ben iki hafta kalcam ve günlük 3000 baht gibi bi masraf çıkardım kafa taslak otel ayrı tabi oteli the sun xclusive diye bi yerden ayırttim.sizce bu fiyat yeterlimi günlük tabiki hergün bi kız arkadaş olcak :) pattayadan bahsediyoz sonuçta az da olsa bilgi verirseniz sevinirim şimdiden tsk

  • Fatma Olcucu Reply

   Az da olsa bilgi verirsiniz derken? Bildiklerimi zaten yazdim :) Pattaya kategorisindeki tüm yazilarimi okursaniz faydali olur diye düsünüyorum, dönüsünüzde bana en son gecerli fiyatlari ve durumlari yazarsaniz güncellemis olurum diger arkadaslarin isine yarar. Iyi tatiller..

 9. Tatar Reply

  8 ekimde döncem ordan o zaman son durumlarla ilgili bilgi veririm size gerçi ilk gidişim olcak bende neyle karşılascagimi bilmiyorum ama olsun :) hayırlı bayramlar herkese :)

  • Fatma Olcucu Reply

   Tamamdir, otel fiyat bilgisini aldim tesekkürler. Gece hayati ile ilgili fiyat ve bilgi paylasirsaniz eklerim, en cok onlar merak ediliyor. Iyi bayramlar :)

  • Fatma Olcucu Reply

   Yorumunuzu anlamadim, ek bilgi olarak yazdiysaniz ben de oyle demistim zaten “Ortalama restoranda kahvaltı ve günlük 2 kez yemek: 300 baht”. Tesekkürler yine de.

 10. Burak Reply

  Pattaya’ya gitmeyin arkadaşlar, bizim arkadaş nasıl kanatlandıysa tek gitti başkasıyla geldi. Şimdi evlenmeye falan çalışıyor swh.

  Bu arada yazı güzel olmuş fakat seks turizmi için burdan ziyade Ukrayna’yı öneririm. Ucuz uçak bileti ve tayland’a nazaran daha güzel bir topluluk sizin comminucate edeceğiniz topluluk. İçsavaştan dolayı paraları bizimkinden düşüşte. Uçak bileti hariç $1000 yeterli oluyor 1 hafta için, kendinizi yoldurmamak için orada yaşayan ve danışmanlık yapan Türkler var onlardan birini kiralayın, herşeyi sizin için ayarlıyor.

  • Fatma Olcucu Reply

   Her seye ragmen Asyali kiz hayalleriyle Tayland’a gitmek isteyen cok. Sizin oneriniz de farkli bir secenek olarak bazi arkadaslara cazip gelebilir tabii. Katkiniz icin tesekkurler.

 11. aliahmet Reply

  merhaba site yöneticisi değerli hanımefendi ve değerli arkadaşlar ben 4 defa tayland ülkesine gittim. hanımefendiye ayrıca bilgilendirmelerinden dolayı teşekkür ederim. tabi burada herkes yaşadıklarını ve yaptıklarını yazmış. ama bilgi verme işi çok az. beni dikkatle dinlerseniz harcadığınız paranın üçte birini bile harcamazsınız ve eğlenceyi tam yaşarsınız. 1. uçak bileti seçenek çok şuan thy.2050tl. diğer firmalar 1450 ila 1800 tl gidiş geliş. 2. taylanda indiniz vize yok ama vize yerine geçen size bir kart verilecek bunu doldurmak zorundasınız kartta yazanlar ingilizce korkmayın kartta yazanların hepsi pasaportunuzda var (uçuş no otel adı ve gideceğiniz yer hariç) bakın oradan yazın pattaya,ya gidecekler taksiye 1000 baht,tan fazla vermeyin ve dış hatlara pattaya,dan taksiler müşteri getirirler onlara 250 veya 300 baht verin sizi götürürler otobüsler her saat var zemin kattaa lüks ve güzel klimalı 120 baht… bir tl:12 baht 1 dolar 35 baht bir yuro 40 baht eder. herkes yazmış boking com. otel bulun diye korkmayın her yer otel herkese her keseye uygun otel var kafanıza takmayın 30tl yede var 300tl. yede var iyi pazarlık edin boking kom,un üçte iki fiyatına aynı otelde kalırsınız.bazı arkadaşlar birayı nerede içtiler bilmiyorum 15 tl yazmışlar en lüks bar ve gazinolar ton,s bar insomniya bar ve mixs bar valking sitide 90 baht bira yani 7,5 tl. usulen bira gelmeden fiyatını sorun yabancı görüp kazıklamasınlar. bir tiyo daha vereyim elevan7 marketlerde hongtong vizkisi var 350 milim 135 baht 12,tl. 70,lik 240 baht 20,tl. çok güzel. yemek için türk lokantaları pahalı yazdım arkadaş lokantacı sanırım bana tepki göstermiş ve çok pahalı gerçekten 12 ve 13 sokak arkasında villa market var. birde tukkom telefon binasında zemin katta veya bir alt katında tops market var kime sorsanız gösterirler buraları buralarda ekmek çay et ne isterseniz herşey var pişmiş et ve 20 çesit salata var. sabah kahvaltınızı buralardan alın ve otelde yiyin. bayana gelince seçiminizi iyi yapın çok para isteyenleri ve nazlanarak gidenleri götürmeyin geceniz zehir olabilir bayanı 1 ve 10 sokak arası alın genelde dışarıdan gelen kızlar takılırlar buralara güler yüzlü olun kaşlarınızı çatmayın yüksek sesle konuşmayın iyi davranın size güven sağlarlarsa ekstradan tırnaklarınızı keser banyoda keseler ve masajınızı yaparlar size çok güzel gece geçirtecektir 100 baht bahşiş bile onları mutlu eder telefonunuzu alıp sizi yarın akşam arayacaktır. ben ilk sefer gidişimde 20 günde 2500 dolar harcadım. ikincide 2000 dolar harcadım üçüncüde 1400 dolar harcadım son gidişimde 20 günde iki akşam boş geçti sahile sıfır 3 yıldızlı otel dahilucak hariç 1200 dolar harcadım bayan seçimi bayan hepsiyle 24 saat beraber olduk. bazı arkadaşlara bu rakamlara ve yazılanlar komik gelebilir. uyanıklık para etmez biraz ağır abi ve akıllı olmak yeterli. not: tay kızları havalı, yılışık ve uyanık kişileri sevmezler. aliahmet5454 hotmail.com iyi tatiller arkadaşlar

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>