Almanya’da Workaway Deneyimi

workaway deneyimi
3 Yorum
 • neytiri
  16 Mayıs 2018, 06:16 Cevapla

  selanmlar, sizi hem gezilerinizden dolayı hem de almanya ya taşındığınız için takip ediyorum. eşim de berline blue card ile gitti, ben hala istanbuldayım (bu süreçte de yazılarınızdan çok faydalandık, çok teşekkürler :))

  sorum ise şu, acaba iş bulabildiniz mi siz? çünkü ben de 3-4 ay sonra eşimin yanına gideceğim ama it sektöründe olmadıkça çok zor sanırım. henüz almanca da bilmiyorum, ilk seviyeden başladım kursa. oraya gidince kendime 1 yıl dil öğrenmek için süre veriyorum ama ya sonrasında da iş bulamazsam diye endişeleniyorum.

  • Fatma Olcucu
   16 Mayıs 2018, 12:24 Cevapla

   Merhaba, tesekkur ederim faydali olabildigime ve yazilarimi begenmenize sevindim. Soruyu sanirim esime sormussunuz, cunku bizde is bularak gelen bendim zaten. Esim de sizin gibi gelmeye karar verdigi anda Turkiye’de Almanca kursuna sifirdan basladi ve buyuk bir cabayla simdi Almanca mulakat yapacak seviyeye geldi. Fakat dediginiz gibi is bulma konusu oldukca zor, sonuclandirabilirse o da kendi deneyimlerini yazacak insallah. Onunuzde zor bir surec var, bol sans dilerim.

 • Hürrem Şen
  08 Aralık 2018, 18:51 Cevapla

  Merhaba;yazınızı ve deneyimlerinizi bir solukta zevkle okudum.Ne güzel deneyimler kazanmışsınız.Size naçizane bir sorum olacak.Almanya’da iş bulabilmek için mesleki diploma şartmı.Ben bitirdığım bölümden farklı bir kolda çalıştım(lojistik) bu alanda diploma yok maalesef yine de başvuruda bulunabilir miyiz.Almanya’da Türkiyedeki gibi iş süreçlerinde yaş sorunü var mı?bunlari merak ediyorum.Yanıtlarsanıź memnun olurum

Yorum Yapın