Almanya’da Market Fiyatları 2020, Asgari Ücret ve Enflasyon

Almanya'da asgari ücret
5 Yorum
 • Ender
  15 Nisan 2020, 10:13 Cevapla

  Emeğinize ve ellerinize sağlık ??

 • MUSTAFA KILIÇ
  20 Nisan 2020, 00:06 Cevapla

  2020 yılı net asgari ücret 2,324 TL. Siz brüt aylık ücreti yazmışsınız.

  • Fatma Ölçücü
   20 Nisan 2020, 13:13 Cevapla

   Brüt maaştan nete geçerken yapılan kesintiler kişinin medeni durumu, çocuk sayısı gibi faktörlere bağlı olarak değişebilir. Herkes için geçerli tek bir net ücret olmadığı için de net ücret üzerinden kıyas yapılmaz. Hem Almanya hem Türkiye’deki brüt asgari ücret tutarlarını yazdım, dolayısıyla hesap doğru.

 • Arzu
  28 Nisan 2020, 11:50 Cevapla

  Merhaba Fatma Hanım; önümüzdeki 2 yıl içinde Almaya’ya taşınmayı düşünen bir aile olarak yazınızı çok faydalı bulduk.Çok teşekkür ederiz ilginiz için,yeme içme fiyatlarının yanı sıra kira,elektrik,doğalgaz,su,internet faturaları gibi temel harcama kalemlerinin olduğu bir listede yayınlarsanız çok seviniriz.Sevgiyle kalın.

  • Fatma Ölçücü
   28 Nisan 2020, 12:40 Cevapla

   Merhaba, rica ederim begendiginize sevindim menüden Yurt disinda yasamak basligi altindaki tum yazilari incelemenizi oneririm. Dediginiz gibi bir liste simdilik yok, fikir edinmek icin soyle yapabilirsiniz. Ev bulmak ile ilgili bir yazim vardi orada bu fatura islerinin Almanya’da nasil oldugunu anlatmistim. Kiralik ev sitelerinden bazilarinin linkleri de var, tasinacaginiz sehre gore kiralara bakabilirsiniz, sehir bazinda ve nasil bir ev aradiginiza gore cok degisir cunku. Yazi su: https://hayatveseyahat.com/yurt-disinda-ev-bulmak/ Sevgiler, bol sanslar

Yorum Yapın