Her ne kadar Tayland’ın egzotik başkenti tarih ve kültür anlamında güzellikler sunsa da, Bangkok gezisinin pek çok kişi tarafından tercih edilmesinde Bangkok gece hayatı ve seks turizmi daha etkili olabiliyor. O yüzden Bangkok’ta eğlence ve Bangkok gecelerinin yanı sıra, Bangkok’ta ne yapılır sorusuna genel anlamda cevap olması için bu yazıyı hazırladım. Diğer bilgiler için BANGKOK GEZİ REHBERİ ve BANGKOK GEZİLECEK YERLER yazılarımı incelemeyi unutmayın.

Yalnızca gece hayatıyla ilgilenen arkadaşları yormamak için önce oradan başlıyorum, devamında diğer aktiviteler olacak.

Bangkok Gece Hayatı ve Seks Turizmi

Patpong Gece Pazarı‘nın olduğu bölge Tayland gece hayatının en bilindik yerlerinden biri. Burası ortada pazar ve kenarda barlar olmak üzere akşamları oldukça yoğun. Niyetiniz yalnızca taklit ürünlerin olduğu pazarı gezmek olsa, hatta çift dahi olsanız adım başı durdurulup ‘Go-go bar’lara davet edileceksiniz. Hatta barların bir kısmı dışarıdan da görülebiliyor, ruhsuz halde direklerde dans eden Thai kızları davetkar bir ortam sunmaya çalışıyorlar. İçeride vaat ettikleri eğlence sınırsız; fakat içeriye girecekseniz yolunuzu kesip içeriyi anlatmaya çalışan adamlara ücretleri ve şartları detaylıca sorun. Seks şovu veya kızların kendi kendilerine yaptıkları erotik şovlar (Ping Pong Show) mevcutmuş. Ama unutmayın ki siz turistsiniz ve Bangkoklular sizi yolunacak kaz olarak görüyorlar, üstüne bir de seksi kızları görmek isteyen utangaç turist olursanız onların ekmeğine yağ sürmüş olursunuz. O yüzden barlara girmek isterseniz dikkat etmeniz gereken bazı şeyler var, aşağıda bunları açıklayacağım.

bangkok gece hayatı

Patpong Gece Pazarı

Fiyatlarla ilgili kabaca fikir vermek gerekirse; giriş ücreti 200 baht ve içerideki içkiler de 150 baht civarında diyebiliriz. İçeride en az bir içki almak ve showgirl denilen şov yapan kıza bahşiş vermelisiniz (100 baht verilebilir). Sizi içeri girmeniz için ikna eden kişiyle fiyatı konuşurken şunlara dikkat edin:

– Giriş ücreti diye söylenen fiyatın yalnızca tek şov için değil tüm şovları izlemeniz için olduğundan emin olun, içeride birden fazla şov yapılacağı için çıkarken ‘O fiyat tek şov içindi dostum, sen hepsini izledin’ diye bir bahane uydururlar ve fiyat birkaç katına çıkar yoksa.

– Giriş ücreti yoksa içerideki içkilerin ücretini ve şovları izlemek için en az kaç içki almanız gerektiğini sorun.

– Fiyatların dolar değil baht cinsinden olduğundan emin olun, söyledikleri fiyatın yanında herhangi bir ‘birim’ yoksa Thai baht olup olmadığını sorun. Unutmayın ki 1 dolar 35 baht civarı ediyor, o yüzden baht sandığınız tutarlar gecenin sonunda dolar çıkarsa size çok pahalıya patlar 🙂

– İçeride çalışan herkes kendine ayrı bahşiş isteyebilir, yalnızca showgirl’e bahşiş vereceğinizi önden belirtin.

– Giriş ücreti ve içkinizi önden ödeyin ki şov sonrası “mekandan çıkış kazığı” ile bağlantınız kalmasın. Para ödediğiniz kişiye iyice bakın, mümkünse ismini sorun ve ‘şuna ödedim’ diyebilmek için o ismi aklınızda tutun.

Tüm bu önlemleri alırken yanınızdaki parayı ikiye bölün; mesela tek cebinizde 500 – 1000 baht arası para olsun ve tüm itirazlarınıza rağmen ortalığı karıştırıp sizden çok para isterlerse ve durumdan yakayı kurtaramayacak gibi hissediyorsanız “Girişte böyle dediğin için yanımda bu kadar var” diye en kötü ihtimalde cebinizden çıkan para yalnızca o önceden belirlediğiniz cebinizdeki tutar kadar olsun 🙂

İki konuyu hatırlatmaya gerek var mı bilmiyorum; bardan kız alıp götürecekseniz gerçekten kadın olduğundan emin olun (ayırt edilemeyen transeksüeller de var, Hangover 2 filminde diş hekimi Stu’nun Bangkok’ta başına gelenleri hatırlayın 🙂 ) ve cinsel yolla bulaşan hastalıklar yaygın olduğu için önleminizi alın.

bangkok eğlence

“Super Pussy” gibi tabelalardan Patpong’un sadece bir çarşı olmadığı anlaşılıyor.

Thai Masajı

Bangkok’ta adım başı masaj salonu bulmak mümkün. Bazıları seks turizmine uygun şekilde ‘mutlu son’la bitiriyorlarmış. Beklentinizi belirleyip gideceğiniz yerin ne tür bir masaj salonu olduğunu incelemeyi unutmayın. Pattaya Eğlence Hayatı yazımda seks için gidilen masaj salonları ve fiyatlarıyla ilgili yazdıklarımı inceleyebilirsiniz.

tayland masaj

Masöz kızlar müşterilerini bekliyor..

Benim gittiğim ‘normal’ masaj salonunda önce masözüm ayaklarımı suya sokup peeling yapar gibi gıdıklayan tanecikleri sürterek ayaklarımı yıkadı, sonra birlikte üst kata çıktık. Ama masaj yapılan bölüm ve masöz kızların hareketleri garip şekilde seksiydi, adetten gelenek görenekten midir yoksa müşteriyi pohpohlayıp bahşiş alabilme ihtimallerini mi artırmaya çalışıyorlar onu bilemiyorum. Çünkü masaj yapılan bölüme çıkana kadar kadın beni baştan aşağı süzüp alçak bir sesle ne kadar genç, güzel ve seksi olduğumu söyledi durdu. Masaj süresince de gözlerimin içine bakarak gülümsedi hep, daha önce hiçbir kadınla bu kadar yakın olmamıştım 🙂

Bayanlar için ekstra bir not; ‘Sevgilime/eşime güvenmiyorum elin Tay kızına masaj için teslim edemem’ diye düşünüyorsanız, düşünmeyin. Masaj bölmeleri perdelerle ayrılıyor ve yanınızdaki kişi tanıdık ise perdeyi açıp birbirinizi görerek masaj yaptırabiliyorsunuz. Eh zaten üzerinize giyilecek bir şeyler de veriliyor, çıplaklık durumu yok. Gereksiz kıskançlık tripleri yüzünden kendinizi de yanınızdaki erkeği de meşhur Thai masajından mahrum bırakmayın. (Sadece tavsiye niteliğindedir.)

bangkokta eğlence

Gezmekten yorgun düşmüş bünyelere Thai masajı iyi gelecektir.

Bir not daha. Thai masajı genelde kuru yapılıyor ve özellikle talep etmezseniz yağ kullanılmıyor. O yüzden gezinizin ortasında masaja şipşak girip çıkabilirsiniz, yağlanırım nasıl temizleneceğim gibi dertler yok.

Adım başı masaj salonu olduğu için herhangi bir tavsiye vermek kolay değil. Yorgun düştüğünüz noktada etrafınızdaki salonlara alıcı gözüyle bakıp hislerinize güvenme yöntemini tercih edebilirsiniz. Benim yaptırdığım yerde masaj 800 bahttı, memnun kaldığım için de 200 baht bahşiş verdim. Ne de olsa bir sürü iltifat etti gazladı beni 🙂

Yılanla Dans

Uzaktan biraz korkutucu görünebilir. Ama bir piton yılanına sarılmış resminiz olsa çok havalı olmaz mı? 🙂 Ben Yüzen Çarşı’da fırsat buldum, başka yerlerde de boynunla yılanla ‘foto, foto’ diye gezen abiler olabiliyor. 300 baht dedi ben 100’e anlaşınca uyanık sandım kendimi, sonradan duydum ki 20 bahta resim çekilenler bile olmuş. Fiyatı indirebildiğiniz kadar indirin yani.

bangkokta ne yapılır

Kobrayla tehlikeli yakınlaşmalar..

Korkulacak bir şey yok (bence), adam yılanı nereden tutacağınızı gösteriyor; tek el kafasına yakın ki ‘gagalamasın’ ve diğer el de kuyruğuna yakın. Hayvanın kendisi de tiksinç değil pürüzsüz ve parlak, tiksinç olsa en pahalı çantalar onun derisinden yapılır mıydı? Önce şal gibi boynunuza alın sonra da atkı gibi dolatın (itiraf ediyorum bu kısım beni biraz gerdi, acaba sıkıp boğar mı diye endişelendim ama hala hayattayım), yani adama verin o dolasın ve siz hayvanı hala doğru yerden tuttuğunuza emin olun.

Not: Sen resim çekilip eğleneceksin diye hayvanlara eziyet edilmesine utanmıyor musun tadında düşünenler olabilir, tercih meselesi diye düşünüp beni ve benim gibi hayatında bir defa yılanla yakınlaşmak isteyen arkadaşları hoş görmeye çalışın. Sağ olun 🙂

bangkokta ne yapılır

“Sakın saldırmaya kalkma gözüm üstünde..”

Tayland Kobra Şov

İlginizi çekiyorsa kobra şovları oldukça meşhur ve yüreği ağza getiren cinsten. Önden verdikleri ‘Bu yılanlar herhangi birimizi ısırırsa 20 dakika sonra ölmüş olacağız’ şeklindeki gereksiz bilgi de her an ‘Ay gitti adam’ diye strese girmenize neden oluyor. Ama yine ‘bi daha nerde bulucam’ düşüncesiyle Bangkok’ta kobra şovlarını izleyebilirsiniz. Damnoen Saduak Floating Market’e yakın olduğu için öğlen çarşı kapandıktan sonra gidilebilir. Yüzen Çarşı’da gezerken Thailand Cobra Show‘u sorarsanız nasıl gideceğiniz konusunda herkes yardımcı olacaktır.

Az önce anlattığım yılanı boynunuza sarma fikri çok korkunç geldiyse, buradaki şovmenlerin yılanlarla nasıl oynadığını görünce ikna olabilirsiniz belki.

tayland gezisi

Tayland Kobra Show’da tehlikeli ve ilginç gösteriler yapılıyor.

Şovun sonunu söyleyeceğim, çünkü bilseniz de gittiğinizde aynı heyecanla izleyeceğinizden eminim. Adam üç tane yılanı serbest bırakıyor. Birinciyi bir eliyle, ikinciyi diğer eliyle tutuyor; buraya kadar bir sorun yok. Peki kendisine doğru tıslayarak gelen üçüncü yılanı nasıl durduracak? Aklınıza geldi ama ‘Yok canım’ dediniz değil mi. Evet, ağzıyla. Bizim şovda bir süre yakalayamadı, ben de bir aksilik oldu ve gerçekten çaresiz kaldı diye düşünüp ara ara gazetede okuduğumuz ‘Hayvan eğitmenini öldürdü’ tarzındaki haberlerden birine canlı canlı tanık oluyorum sanarak çok gerildim. Şovu sunan diğer adam da ‘Çok uzun sürdü bir sorun mu var, kobrayı durduramıyor musun?’ diye bizimkine yüklendi durdu. Sonunda adam yılanı ağzıyla kapıp durdurabildi de tuttuğum nefesimi öyle bıraktım. Bence değişik ve heyecan vericiydi ama kimileri için yine hayvanlara eziyet edilmesi açısından tiksindirici olabilir, tercih meselesi.

(20972)

This article has 1 comment

  1. Rıdvan Reply

    yazınız mükemmel…ellerinize sağlık.uzun zamandır asya turunu hayal ediyorum.paylaşımlarınızı not aldım.çok teşekkür ediyorum.
    hayat paylaşınca güzel…kalın sağlıcakla..

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir