Filipinler Gezisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

12 Yorum
 • ShakyDude
  08 Eylül 2018, 10:31 Cevapla

  Merhaba. Bende kardeşim ile beraber Kasım ayı sonunda 3 haftalık Tayvan -Filipinler seyahati yapacağım ( 5 gün Tayvan – 16 gün Filipinler) Suud havayolları dediğiniz gibi çok uygun fiyatlarla uçuyor. Fakat çok olumsuz yorumlar okudum Suud havayolları hakkında. Havaalanı tuvaletleri pis, ilgisiz havaalanı personeli vb. gibi… Siz uçuşunuz esnasında aktarma noktasında ki havaalanında bir problemle karşılaştınız mı acaba? Serin ve kuru sezon başlangıcı olan Aralık ayında güneş ne kadar yakıcı olabilir acaba? Bende aşırı derecede beyaz tenli olduğum için domates gibi kızarmak hiç istemem doğrusu ?

  • Fatma Olcucu
   09 Eylül 2018, 19:28 Cevapla

   Dediğiniz ufak tefek aksaklıklar var, somurtkan personel gibi. Ben takılmadım, sonuçta ucuza uçuyor olması önemliydi ve büyük bir sorun yoktu yemekleri güzeldi mesela. Güneş hiç olmasa bile yakıyor ben kıpkırmızı oldum ilk gün hava kapalı olduğu için güneş kremi sürmemiştim 🙁 kesinlikle yüksek faktör koruması sürmeden çıkmayın.

   • ShakyDude
    10 Eylül 2018, 17:01 Cevapla

    Son bir sorum daha olacak ? Filipinlere girişte tek girişli vize mi veriyorlar acaba? Amacım Filipinlere indikten hemen sonra Tayvana gitmek 5 gün kalıp tekrar Filipinlere dönmek ve kalan günlerimi burada tamamlayarak yurda dönüş yapmak. Herhangi bir sorun yaşar mıyım acaba? Bir de adalar arası uçuşlar da bagaj hakkı durumları nedir? Şimdiden çok teşekkür ederim ✌️

    • Fatma Olcucu
     11 Eylül 2018, 08:10 Cevapla

     Sorun olacagini sanmam, sonucta Filipinler vizesiz bir yer ama yetkili makamlardan arastirin. Bagaj hakki da biletinize eklediginiz kadar, yani ek ucretli oluyor bilet aldiginiz havayolundan incelersiniz.

 • Pingback:Filipinler Gezi Planı Nasıl Yapılır? - HAYAT ve SEYAHAT
  19 Eylül 2018, 08:47 Cevapla

  […] güzel bir yer mi veya Filipinler tatili acaba bana göre mi diye düşünüyorsanız FİLİPİNLER GEZİSİ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER yazımdan başlamanızı tavsiye […]

 • Hakan
  10 Mart 2019, 09:54 Cevapla

  Filipinler gerçekten doğası ve denizi ile çok güzel bir bölge. Fakat şehirlerinin ise tam tersine beğenilecek bir tarafı yok. Çok maliyetli bir tatil. Adalar arası ulaşım çoğunlukla uçak ile olduğu için ulaşım çok maliyetli oluyor. Ben sadece 15 günlük tur kapsamında ülke içinde 5 defa uçak yolcuğu yaptım. 3 defa da vapura bindim. vapur yolculukları çok rezaletti. Özellikle turistik adalar ve turlar aşırı pahalı. Öyle ucuz tatil filan düşünmeyin. Tayland belki daha öncelikli olabilir. İyi karar verin iyi düşünün ?

 • yusuf
  15 Mayıs 2019, 11:36 Cevapla

  arkadaşlr ben ağustos için biletimi aldım manila ve boracay tam olarak hesabımda kaç dolar olması gerekiyor ve bunu nerede soruyorlar yardımcı olursanız sevinirim.

  • Fatma Olcucu
   16 Mayıs 2019, 08:14 Cevapla

   Birilerinin boyle bir soru sordugunu nereden cikardiniz peki? Tatilinize yetecek kadar paraniz olsun yeterli.

 • Flipino
  04 Eylül 2019, 11:18 Cevapla

  Filipinlere girişte illa dönüş bileti almak gerekiyor mu ya da göstermek. Bu konuda sorun yaratıyorlar mı ?

  • Fatma Olcucu
   04 Eylül 2019, 21:33 Cevapla

   Rezervasyon yapın yanınızda dursun bence, tarihiniz kesin belli değilse bileti almazsınız sonradan.

 • Mustafa caglar
  16 Mayıs 2022, 17:26 Cevapla

  16 mayıs 2022 filipinlerdeyim. Burası gezilecek güzel bir yer. Turkiyenin 3 katı pahalı. Malboro 27 tl . Burada 48 tl . Töz şeker 6 tl burada 20 tl. Taksi 100 km 1800tl. Gercekten çok pahalı. Ulaşım.

Yorum Yapın